Technické informace

Při rekonstrukcích plochých střech se v žádném případě nevyplácí zbytečně šetřit na kvalitních materiálech, vždyť střecha je pátou „fasádou” každého objektu a nelze ji jen tak vyměnit za novou. Střechy realizované společností STUNEX CZ, s.r.o. využívají pouze kvalitní a prověřené komponenty (materiály) zaručující dlouhou životnost a funkčnost.

Střešní krytina

Střešní plášť tvoří kvalitní švédské střešní trapézové plechy LindabCoverline. Vyrábí se ze žárově zinkovaného plechu ve dvou povrchových úpravách - polyester tl. 25 μm a HB polyester tl. 50 μm - obohacených o polyamidová zrna, která zvyšují odolnost materiálu na chemické a mechanické namáhání. Krytina velmi dobře čelí náročným klimatickým podmínkám. S ohledem na minimalizování ztrát materiálu prořezem jsou plechy vyráběny na konkrétní délky potřebné pro danou konstrukci. Standardní součástí střešních profilů je i pojistná vodní drážka, zabraňující zatečení v bočním přeložení pásů. Záruka na poškození povrchové vrstvy je 15 let, resp. 30 let.

Odvodnění střechy

Odvodnění zajišťuje systém okapových žlabů LindabRainline. Systém je opatřen kvalitní bezúdržbovou povrchovou úpravou v několika barevných odstínech.
Odvodnění je možné svést ze žlabů vnitřním potrubím do stávajících střešních vpustí nebo vnějším potrubím po fasádě.
Záruční doba na okapový systém Lindab Rainline činí 30 let.

Nosná konstrukce střechy

Dřevěná nosná konstrukce je tvořena novodobou soustavou vaznicového krovu, nebo variantně dřevěnými příhradovými vazníky. Veškeré prvky dřevěné konstrukce jsou opatřeny kvalitní impregnací proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu máčením v 10% roztoku Adolit BAQ. Kotevní a veškeré spojovací prvky krovu jsou opatřeny ochranou proti korozi žárovým zinkováním.

Alternativním řešením nosné konstrukce šikmé střechy může být také systém Lindab Roof. Celý systém využívá na nosnou konstrukci, zastřešení, odvodnění i střešní doplňky tenkostěnnou pozinkovanou ocel; u krytiny, odvodnění a klempířských prvků s ochrannou bezúdržbovou barevnou systémovou povrchovou úpravou.

Odvětrání podstřešního prostoru

Dokonalé odvětrání podstřešního prostoru je zajištěno přisávacími otvory umístěnými v okapu střešní konstrukce v kombinaci s ventilačními turbínami Lomanco ve hřebeni. Použitím této kombinace odvětrání se zabrání vzniku kondenzátu a vlhkosti ve střešním plášti. Turbíny Lomanco je možné použít i k centrálnímu odvětrání bytových jader.
Alternativou je použití nerezových větracích turbín Turbowent.

Tepelná izolace a Požární ochrana

Realizace dvouplášťové střechy umožní zateplení střešního pláště, které provádíme položením dvouvrstvé tepelné izolace (tl. 160 až 240 mm) s přeložením spár. Tepelná izolace je chráněna pojistnou difuzní folií. Navrhujeme provedení pochůzích lávek v podkroví (ochrana izolace proti poškození).

Zajišťujeme splnění všech požadavků požární ochrany objektu jako: protipožární obklady vzduchotechnického potrubí s certifikáty splečnosti Rockwool, celková požární odolnost 30 až 90 minut, jsme proškoleni k provádění protipožáních konstrukcí z desek Cetris (využíváme pro obklad říms příp. štítů). Vlastníme technologické zařízení pro přivařování hrotovým zážehem.

Dokumenty

Živnostenský list - Provádění staveb
Živnostenský list - Projektová činnost ve výstavbě
Prospekt STUNEX CZ, s.r.o.
Certifikát Lindab
Certifikát Kvalitní firma
Certifikát ACCREDITED BUSINESS - RATING A+